.

.

Фабрика цена заедничката болка уред Nonpharmacologic остеоартритис далеку инфрацрвена светлина Физички ласерска терапија massager

Фабрика цена заедничката болка уред Nonpharmacologic остеоартритис далеку инфрацрвена светлина Физички ласерска

DEN 10404.00
DEN 13872.00
-25 %
Од стока

Без оглед на тврдењата на "само со специфични бранови должини" да се биде ефективен, целиот спектар на видлива црвено светло бранови должини се ефикасни и корисни. Популарната бранови должини кои се користат во истражување и во домашни производи се 630 nm и 660 nm. На коленото, болка машина функции, вклучувајќи црвено светло терапија , ниско ниво ласерска терапија , Месење масажа и далеку инфрацрвен термичка терапија, третман, ефикасност е очигледно. За време на третманот, НЕМА потреба рачни.
Црвениот LED светло терапија е многу популарна и денес, особено за артритис, Ревматоиден артритис, а болка. Всушност, многу уреди денес се меѓу кои две или три од нив, наместо на само еден.
Што е толку посебно во врска со тоа?
Црвениот LED светло терапија е црвено светло терапија, само со користење на LED извор на светлина наместо блескаво, флуоресцентно или ласер.
Што е Функцијата на Црвениот LED Светло Терапија ?
Стар стил LED диоди. Четири функции во еден уред.
Повратни информации :
За нас
Она што е Гаранција Услови? Сите наши стр roduct, гаранција е една година Пред пратката, тоа ќе биде прегледано, за да се обезбеди секој од нив е работа Пред пратката, пакување слика на производот ќе биде испратен за проверка на Компанијата Informat
Зошто вие не одберете нас?
- Wuhan Cozing Медицински Помагала Co.
Led диоди беа НАСА е избор за црвено светло терапија кога тоа донесе техниката во просторот околу 2000 година.
Она што е Спецификација на Заинтересирани болка уред ласерска терапија уред ? Име на производ Дома Коленото Болка Уред Со Ладна Ласерски / Инфрацрвена Светлина Терапија И Масажа Модел COZING-T02 Ласерски диоди 808nm со 3 компјутери, сосема е 540m W LED број 16pcs, секој еден е 60m W, сосема е 960 W Влезен напон глобална напојување за AC100-240 V 50/60 Hz Н W 750g Производ димензија L200x W108x H120mm Автоматскиот тајмер 15minutes Греење температура Low45±3,Mid50±3,High55±3
Различни агли на Коленото Болка Уред :
Како да се користи Заинтересирани болка уред ласерска терапија уред ?
На клиниката студии :
Позадината на ласерска терапија уред :
Што е Функцијата pc на бранови должини на Црвено Светло Терапија ?
Црвено светло терапија користи бранови должини на светлина околу помеѓу 620 nm и 700 nm.
Фабрика цена заедничката болка уред Nonpharmacologic остеоартритис далеку инфрацрвена светлина Физички ласерска терапија massager
Што е Третман Опсег на Заинтересирани болка уред ласерска терапија уред?
Тоа е добар третман ефект на Голф на зглобот болка,tennies лактот болка, Ревматоиден артритис, Артритис ,болка во Глуждот,заеднички / коленото / лактот / рамо / зглобот болка, заеднички оток, спортски повреди, спортски sprain и така натаму
Што е Силен болка уред ласерска терапија уред детали за Производот ?
Што е предноста на Заинтересирани болка уред ласерска терапија уред ?
1. Мала големина и лесно да се носат. Но црвени LED светло терапија не се некои единствени придобивки на сопствената.
Истите квалитети направени подоцна истражување повеќе точни, и, до денес, стотици студии од целиот свет се покажа користа на црвеното светло терапија во областа на артритис, Ревматоиден артритис, а болка.и
Како за нашата канцеларија?
.LCD екранот допирни
2.,ltd е водечки снабдувач на ласерска терапија се види, коленото болка ласерска терапија уред, рачен ласерска терапија уред, мулти-функционални болка ласерски, ниско ниво на ласерски третман инструменти, гинекологија ласерска терапија уред , слабеење појас ,простата терапија уред, градите светлина скрининг уред, кислород генератори и видови на домашна употреба инструменти со добро опремени тестирање објекти и силна техничка способност. физиотерапија рехабилитација дома, нема несакани ефекти, без трауми ,
6. Тие избраа оваа технологија за своите ниски енергетски потреби, како и неговата ниска топлина емисија и мала тежина. Со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и брилијантен дизајн, нашите производи се широко се користи во болница, клиника и дома здравствена заштита.

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Телото
Материјал:
Памук, ABS
Бренд Име:
COZING
Број На Модел На:
COZING-T02
Големина:
Small
име на производ :
остеоартритис далеку инфрацрвена светлина Физички ласерска терапија massager
Модел :
COZING-T02
Ласерски диоди :
808nm со 3 компјутери, сосема е 540mW
LED број :
16pcs, секој еден е 60mW, сосема е 960W
Влезен напон :
Глобална напојување за AC100-240V 50/60Hz
Н. Ж :
750g
Ласерски диоди :
808nm со 3 компјутери, сосема е 540mW
За сертификација на:
CE
Објектот:
Функција:
Црвено Светло Терапија, Ниско Ниво Ласерска Терапија, Месење Масажа, Далеку Inf
R

Додатоци на производи